Články

Izbové rastliny

Najnovšie články

Listy caládia

Caladium – Starostlivosť, rozmnožovanie a problémy

Vďaka svojim rôznofarebným listom, ktoré môžu byť väčšie ako vaša ruka, sa Caladium stalo jednou z najvyhľadávanejších izbových rastlín. Kombinácia zelenej, červenej, bielej a ružovej spôsobuje, že je každý list jedinečne sfarbený. Keďže kaládium pochádza z južnej Ameriky, ide o tropickú rastlinu, ktorej sa darí v horúcom a vlhkom prostredí.

Ficus elastica

Ficus Elastica – Starostlivosť, druhy a problémy

Ficus elastica, bežne známy ako Figovník kaučukový, je nádherná tropická rastlina pochádzajúca z juhovýchodnej ázie. Na prvý pohľad zaujme svojimi veľkými oválnymi listami, ktoré vyrastajú z rovnej vertikálne rastúcej stonky do všetkých strán. V jeho prirodzenom prostredí dorastá až do výšky 30 metrov a listy môžu mať dĺžku až 30 centimetrov.

Philodendron pink princess

Philodendron Pink Princess – Starostlivosť a rozmnožovanie

Tieto listy môžu dorásť až do dĺžky 22 cm a šírky 12 cm. Ružová farba na listoch je spôsobená nedostatkom chlorofylu – chemickej látky, vďaka ktorej sú listy rastlín zelené. Je však potrebná aj určitá zeleň na listoch, aby rastliny mohli fotosyntetizovať. Chlorofyl pomáha vytvárať kyslík a glukózu pre zdravý rast.

Rodinné šťastie

Rodinné šťastie – kompletný návod na starostlivosť

Soleirolia soleirolii známa ako Rodinné šťastie (anglicky: Baby’s Tears alebo Irish moss) je jasne zelená popínavá rastlina s malými krehkými listami. Vďaka svojim husto rastúcim a popínavým listom si ju na prvý pohľad môžete ľahko pomýliť s machom. Soleirolia rastie veľmi rýchlo a vyzerá najkrajšie práve vtedy, keď sa popína cez okraj črepníka.

Rastlina mucholapka

Mucholapka obyčajná – ako zaistiť aby prežila?

najvyhľadávanejších mäsožravých rastlín. Aj napriek jej obľúbenosti nie je úplne jednoduché ju udržať na žive. Na to, aby vám po pár týždňoch po kúpe doma neumrela, je dobré poznať jej prirodzené prostredie. 

Biela monstera albo variegata

Monstera Albo Variegata – Starostlivosť a rozmnožovanie

Monstera Albo Variegata známa aj ako Biela Monstera je tak, ako aj Monstera deliciosa kvitnúca rastlina patriaca do čeľade Araceae. Tento poddruh Monstery deliciosy je o niečo menší a hneď na prvý pohľad zaujme svojim bielym sfarbením. Ide o mutáciu, ktorá je zodpovedná za “farebnosť” a vytváranie bielych škvŕn naprieč listami.

Philodendron Verrucosum

Philodendron Verrucosum – Tipy na starostlivosť

Často sa dočítate, že starostlivosť o Philodendron verrucosum nie je náročná. Nie je to úplne pravda, keďže pochádza z rovníkovej oblast a potrebuje oveľa viac vlhkosti, ako väčšina ostatných izbových rastlín. Okrem toho, listy Philodendronu verrucosum majú tendenciu rýchlo zhnednúť a skrehnúť, ak rastlina nemá dostatok vody.

Listy Chamaedorea elegans

Izbová palma – jednoduchý návod na pestovanie

Chamaedorea elegans, známa aj ako Palma izbová alebo Horská palma, pochádza z hustých dažďových pralesov Guatemaly a južného Mexika, kde rastie v teplom a vlhkom prostredí. Keďže starostlivosťou nepatrí k náročným, často ju môžete vidieť v kanceláriách, školách ale aj nákupných centrách.

Nahrávam…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Odberajte Rastlinky.eu

Dostaňte oznámenie o novom článku piamo do e-mailu: